EMERSON – strona www

diver

Emerson jest jeden z największych producentów druków w Europie. Ponad 30 lat na rynku, ponad 200 pracowników, 4 segmenty oferty. Dzięki dynamicznemu rozwojowi od lat Emerson jest jednym z największych w Europie producentów formularzy i druków specjalistycznych, takich jak zdrapki czy dokumenty utajnione.

Klient zwrócił się do nas z potrzebą przebudowy strony internetowej, która będzie miała rozwiązać wiele namierzonych przez klienta problemów.

Podczas mini-audytu UX znaleźliśmy kilka dodatkowych problemów, które znacznie utrudniały użytkownikom podstawowe czynności wykonywane na stronie jak eksploracja oferty, znalezienie dystrybutorów lub skontaktowanie się z odpowiednim działem w firmie.

Odpowiednie namierzenie problemów, wywiad z klientem, audyt UX pozwoliły nam zaprojektować stronę, która spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno pracowników Emerson jak również ich klientów i dystrybutorów. Dużym wyzwaniem było wdrożenie nowej strony zachowując wypracowana przez lata pozycje w wyszukiwarce Google. Dzięki odpowiedniej analizie strony oraz wieloetapowemu planowi wdrożenia pozycje SEO zostały zachowane, a po kilku mc zostały poprawione bez wykonywania dodatkowych działań SEO.

Klient: EMERSON

Rok realizacji: 2010

Czas realizacji: 3 miesiące